EMS-treening – tõhus viis kogu keha aktiveerimiseks lühikese ajaga!
Täheühend „EMS“ on lühend sõnast elektromüostimulatsioon. See on meetod, mille puhul keha stimuleeritakse elektriimpulssidega, selleks, et tekitada lihastes kokkutõmbeid. Treeninguks kasutatakse spetsiaalset kostüümi, milles on pehmed silikonist elektroodid. Treeningkostüüm aktiveerib enamus suuremad lihasgrupid ja ka süvalihased. Impulsside võimsust ja sagedust reguleerib treener vastavalt kliendi enesetundele ja eesmärkidele.
EMSi tehnoloogia imiteerib kehaomaseid närviimpulsse. Kasutatav elektrivool on vähese tugevusega ning mõõdetav milliamprites. Lisaks on vool madala sagedusega (7–100 Hz) ning saadetakse lihastesse impulssidena kindlate intervallide järel (nt 4 sekundit stimulatsiooni, millele järgneb 2 sekundit pausi).
EMS elektriimpulsid ei ole üldiselt ohtlikud, kui sinu terviseseisund on sellisesks treeninguks sobiv (vt ka rubriiki "Kas EMS sobib mulle?"). Impulsside tugevust reguleerib treener vastavalt sinu jõudlusele ning harjutuste valik sinu individuaalsust silmas pidades.
Kostüümi kaudu lihastesse jõudev elektriimpulss ei tee haiget, kuid tunne võib olla alguses uudne – kergelt surisev või pinguldav tunne, mis paneb lihased tööle. Enamasti ütlevad kliendid, et see tunne meenutab massaaži. Keha harjub selle aistinguga üldiselt väga kiiresti. Kogu treening on intensiivne, kuid kompaktne. Harjutused on valitud sellised, et saaks lühikese aja jooksul kogu kehale ühtlast koormust pakkuda.
Üks treening kestab 20 minutit ja selle aja jooksul keha töötab maksimaalselt. Treening algab soojendava osaga. Põhiosas on harjutused nii oma keharaskusega kui ka erinevate treeningvahenditega. Treening lõpeb lühikese lõõgastava impulsprogrammiga. Kokku kulub kogu trenniks ligi 25 minutit. Siva stuudio esmakordsel külastusel tutvustatakse EMS-treeningu põhimõtteid ja täidetakse koos kliendi ankeet (nt milline on varasem treeningajalugu, terviseseisund, treeningeesmärgid jms). Kokku kulub esmakordsel treeningul aega kuni üks tund.
Elektriimpulsid jõuavad nii suurte pindmiste lihaste kui ka süvalihateni, mida tavatreeninguga võib olla raskem sihtida. EMS-treeningul on korraga on töös ligi 90% lihastest. Tänu kiiremale ja intensiivsemale lihaste kontraktsioonile töötavad lihased EMS treeningu puhul tavalise jõutreeninguga võrreldes tõhusamalt. EMS aitab parandada lihastoonust, suurendada jõudu, vähendada keharasva, parandada rühti ja toetada ainevahetust.
Oluline on teada, et treeningu tulemused sõltuvad sinu eesmärkidest ja individuaalsest kehalisest seisundist, igapäevasest aktiivusest, toitumisest ja unerutiinist.
Trenni aja broneerida saab SIIN